Безкоштовні навчальні сайти

Успішні люди кажуть, що великою частиною їх багажу знань були не стільки навички та вміння, здобуті в університетах, стільки постійне самовдосконалення та самоосвіта. Ми також вважаємо, що самостійний пошук, аналіз та вивчення матеріалу з цікавої галузі є дуже хорошим вмінням у житті. Адже навколо є так багато перспективних тем, які можуть ще не викладатися в університетах, а нам, айтішникам, потрібно завжди тримати руку на пульсі подій. До того ж, іноді поруч немає спеціаліста в потрібній галузі, а так кортить дізнатися щось нове.

Тоді на допомогу приходять платформи онлайн-курсів. Зараз є багато таких осередків, створених в Україні та поза її межами, де зібрані безліч сертифікованих курсів з різних галузей від представників провідних ВНЗ. Від вивчення іспанської до освоєння космології, від теорії алгоритмів до програмування мобільних додатків, від математики до мистецтвознавства. Від університетів України до вишів США та Європи. Приєднуйся та розвивайся кожного дня!

До цього величезного списку ми можемо ще додати українську платформу Prometheus https://prometheus.org.ua/ та американську Coursera https://www.coursera.org/

Навчайтеся та самовдосконалюйтеся, адже це один із важливих кроків до вашого успіху!

CПИСОК НАВЧАЛЬНИХ САЙТІВ

Академічні курси
ALISON – goo.gl/k1t7bx – це платформа з  величезною кількістю курсів різного спрямування: від управління бізнесом до вивчення мов. Сайт надає можливість здати онлайн-іспит і отримати безкоштовний віртуальний сертифікат.
Khan Academy – goo.gl/oXurov – тисячі безкоштовних мікролекцій (від 5 до 15 хвилин) по різним темам. Багато доступні російською мовою.
MIT Open CourseWare – goo.gl/PkZWbv – велика кількість курсів від Массачусетського технологічного інституту, які охоплюють конспекти лекцій, домашні завдання та екзаменаційні питання.
edX – goo.gl/eQwJMe – безкоштовні лекції від викладачів провідних навчальних закладів (Гарвард, Берклі та інші). Сайт був створений спеціально для інтерактивного навчання через Інтернет.
The University of Reddit – goo.gl/XOvk0X – освітня платформа з безкоштовними курсами на різні теми: від мистецтва до програмування.
Saylor – goo.gl/gxzByl – безкоштовні курси, створені на базі університетів. Навчання проводиться англійською мовою.
Berkeley Lectures – goo.gl/EB5iQ9 – відеолекції, які були записані спеціально для студентів Каліфорнійського університету в Берклі.
Zooniverse – goo.gl/P2plkH – це найбільший портал з вивчення навколишнього світу, який дозволяє любителям науки брати участь в сучасних наукових дослідженнях в області астрономії та кліматології.
Learner’s TV – goo.gl/uH5umv – відеолекції з різних предметів: математика, історія, філософія та інші.
Open Yale Courses – goo.gl/XcgnJT – аудіо- та відеоуроки від викладачів Єльського університету.
TED («technology, entertainment, design», або «наука, мистецтво, культура») – goo.gl/rLxGvK – конференція, де збираються і діляться своїми ідеями вчені, підприємці, митці та інші.
VideoLectures.NET – goo.gl/ZgTlnl – відеолекції на найрізноманітніші теми.
OEDb – goo.gl/UunA78 – освітній сайт, який містить понад 10 000 аудіо- та відеоуроків.
Програмування
UDACITY – goo.gl/eXwhFO – дистанційні курси, які охоплюють відео уроки англійською мовою. Кожна лекція мість вбудований тест, щоб допомогти студентам зрозуміти пропоновані концепції та ідеї.
Codeacademy – goo.gl/w3Dxnj – інтерактивна онлайн-платформа, яка просто і доступно пояснює, що таке програмування.
Learn to code HTML & CSS – goo.gl/btkiqb – повне керівництво для тих, хто тільки почав вивчати HTML і CSS.
HTML Dog – goo.gl/W3tMne – сайт для тих, хто хоче навчиться мови програмування (HTML, JavaScript).
Treehouse – goo.gl/qr7GsN – повний сервіс онлайн-курсів, який дозволяє дуже швидко вивчити програмування під Android, iOS або ж освоїти веб-розробку. Підходить як для новачків, так і для знавців цієї справи.
The Code Player – goo.gl/Yg5Nyy – ресурс з покроковими відеопосібниками, які показують як створюються круті речі з нуля. Проект навчає HTML5, CSS3, Javascript і інших мов програмування.

Мистецтво
Cambridge in Colour – goo.gl/KmpVik – сайт, який допомагає фотографам поліпшити свої навички. Тут ви можете навчитися фотографуванню та обробці цифрових фотографій на наочних прикладах, а також почитати поради по зніманню специфічних предметів.
Drawspace – goo.gl/YqPPqa – один з найбільших і популярних сайтів з навчання малювання. Ви просто вибираєте картинку і вам поетапно показують, як її малювати.
Google Art Project – goo.gl/DTNgxz – найбільша інтернет-платформа, через яку є доступ до зображень творів мистецтва.
The Bastards Book of Photography – goo.gl/YNg3EJ– сайт для тих, хто хоче навчиться робити якісні та красиві фотографії.
Ctrl + Paint – goo.gl/nwAZCF – безкоштовний навчальний ресурс, присвячений основам цифрового живопису.
Photo Monster – goo.gl/IqUlWE – сайт, який містить поради з фотографування від професіоналів (російською мовою). Буде корисно як для початківців, так і для професійних фотографів.

Музика
Teoria Music Theory – goo.gl/lZqXed – сайт, присвячений вивченню і практиці теорії музики.
Music Theory – goo.gl/ft78i3 – сайт, на якому ви можете отримати базові знання з музики.
Justin Guitar – goo.gl/auf6OW – понад 100 безкоштовних і навчальних уроків по грі на гітарі.

Інше
Chesscademy – goo.gl/nP63su – сайт, який навчає грі в шахи.
My own business – goo.gl/1vv03a – безкоштовні онлайн-курси з бізнес-адміністрування, які будуть корисні як менеджерам, так і тим, хто хоче почати свій бізнес.
BBC Languages ​​- goo.gl/1OTvAK – відеоуроки для вивчення іноземних мов.
Creative Flow – goo.gl/OccGUR – сайт для тих, хто хоче навчиться професійно працювати з фотошопом.
Launch This Year – goo.gl/UwrEe0 – керівництво до запуску онлайн-бізнесу.