',''); ?>

Яка галузь найкраще передає швидкісне зростання світу, його нові винаходи та можливості? Звісно, що це ІТ-сфера та комп’ютерні науки загалом. Адже саме вони охоплюють більшість професій цього нового та трендового напрямку розвитку. Щороку у світі відзначається тиждень комп’ютерних наук, протягом якого різноманітними освітніми закладами та громадами проводиться низка заходів, спрямованих на відкриття нового для школярів, особливо молодшої школи. Адже у сьогоденні діти часто розумніші за нас, дорослих, у плані розваг з використанням комп’ютерів. Але новітні технології можна використовувати не лише для соціальних мереж, перегляду відео чи ігор, а й як величезну платформу для навчання та саморозвитку.

Саме з метою показу цієї іншої сторони звичного використання комп’ютера студенти другого курсу та викладачі кафедри комп’ютерних наук завітали до 3-А класу Збаразької школи з заходом «Година Коду». Саме такою є загальна назва загальноосвітніх заходів, що проводяться у більш, ніж 150-ти країнах для залучення дітей до кодингу. В Україні така акція проводиться вже втретє!

Студенти коротко розповіли дітям про себе, про університет, цікаво та в ігровій формі пояснили, що таке код та алгоритм, з чого складається комп’ютер та яка небезпека ховається у вірусах, які можуть пошкодити важливі файли. Також дітям продемонстрували мультик, який створив наш студент, і запропонували й самим спробувати стати мультиплікаторами за допомогою легкої та зрозумілої програми. В результаті у кожної команди з’явився власноруч створений короткий перший мультик. Також школярі спробували скласти свій перший, паперовий ноутбук, наклеївши в потрібні місця найважливіші частини: процесор, планки пам’яті, жорсткий диск, вибравши операційну систему та ярлики на уявний «робочий стіл».

Протягом усього уроку діти задавали цікаві запитання та креативно і з розумінням відповідали на ті, що ставили їм студенти. До речі, і вони, і викладачі залишились дуже задоволеними рівнем знань школярів, серед яких, можливо, підростає кілька наших майбутніх студентів, а то й – нових відомих програмістів.