Кафедра Комп'ютерних Наук, ФІС, ТНТУ ім. Івана Пулюя

Запитання-відповіді

Вибір місця навчання надзвичайно важливий для абітурієнтів, оскільки доводиться обирати між великою кількістю коледжів, інститутів та університетів, що пропонують широке коло різноманітних спеціальностей. Кафедра комп’ютерних наук Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, проводить навчання за спеціальностями 122 «Комп’ютерні науки», 124 «Системний аналіз» та 126 «Інформаційні системи та технології». Розглянемо питання, що найчастіше виникають в абітурієнтів.

Де я буду навчатись?

Кафедра комп’ютерних наук є однією з найбільших у Тернопільському національному технічному університеті, що змогла заробити собі добру репутацію як серед працівників ВУЗу, так і серед студентів. Викладачі кафедри є досвідченими спеціалістами, що застосовують свої знання не лише для навчання, але і на практиці та в науковій роботі. Під упорядкуванням кафедри є п’ять комп’ютерних класів, в яких є можливість навчатись не тільки під час занять, але і у вільний час. На всій території кафедри присутнє WI-FI покриття. Студенти кафедри мають безлімітний безкоштовний доступ до мережі Інтернет та електронної бібліотеки університету. Звичайно не залишається поза увагою і позакласне життя. Студенти можуть бути учасниками чисельних спортивних секцій університету, відвідувати найкращий в Тернополі плавальний басейн. В університеті проводяться вечірки присвячені різним святковим подіям. Студенти кафедри беруть активну участь у іграх КВН.

Що я буду вивчати?

Більшість навчальних дисциплін кафедри звичайно стосується інформаційних технологій. Наші студенти вивчають  сучасні методи та засоби об’єктно-орієнтованого та системного програмування, технології створення баз даних та автоматизованих систем управління, проектування систем штучного інтелекту, створення Інтернет-сторінок та Web-орієнтованих програмних продуктів, засоби обробки графічної та текстової інформації, розробку комп’ютерних мереж, також значну увагу приділено апаратній частині комп’ютерів та інших засобів обчислювальної техніки. Особлива увага приділяється вивчення таких питань як Інтернет-маркетинг та захист від несанкціонованого доступу. Крім того, вивчаються дисципліни, що орієнтують майбутніх фахівців на ринкові умови їх діяльності: маркетинг і менеджмент у комп’ютерному бізнесі, комп’ютеризована розробка бізнес-планів, комп’ютеризований бухгалтерський облік на малих підприємствах тощо.

Де я знайду роботу?

Якщо Ви зайдете на Інтернет-сторінку будь-якої агенції по працевлаштуванню і переглянете вільні вакансії для людей з вищою освітою, то легко побачите, що більше половини з них напряму пов’язані з IT-технологіями, тобто з використанням комп’ютерної техніки. Ви спитаєте «Чому так? Багато ВУЗів випускають подібних спеціалістів, всі гарні місця мають бути вже давно зайняті?». Відповідь проста. Електронні обчислювальні засоби захопили людське життя, навіть читаючи цю сторінку ви використовуєте комп’ютер. Погляньте навколо, кожне підприємство від маленької фірми до великої корпорації використовують сьогодні обчислювальну техніку. А для того, щоб вона  виконувала свої функції необхідно вміти правильно підібрати апаратну частину, написати програмне забезпечення, добре все налаштувати, провести профілактичні і  при потребі ремонтні роботи та взагалі просто вміти добре працювати з комп’ютером.  Саме з цих причин існує потреба у великій кількості IT-спеціалістів і з кожним роком ця кількість зростає. Більшість випускників кафедри комп’ютерних наук знаходять собі роботу за обраною  спеціальністю із досить пристойною заробітною платою, зокрема дехто досягнув досить значних кар’єрних успіхів.

Пам’ятайте, що при виборі місця навчання слід звертати увагу на те, які знання і вміння Ви зможете винести зі стін ВУЗу, а не на гучні рекламні вигуки. Не обов’язково відомий столичний ВУЗ дасть Вам більше, ніж місцевий, тільки через те, що він знаходиться у Києві чи де інде. В Тернополі також можна стати чудовим спеціалістом. Потрібне лише бажання.